counter free hit unique web
آموزش وردپرس

تصویر ثابت

روستای چاهکل بندرعباس

روستای چاهکل بندرعباس

chahkal

یکی دیگر از روستای های شهرستان بندرعباس روستای چاهکل می باشد.این روستا در جنوبی ترین ضلع دامنه رشته کوههای زاگرس واقع شده است همین امر باعث شده که روستای چاهکل از منابع آبی زیرزمینی زیادی برخوردار باشد.چاه های متعددی که در این روستا حفر شده است صد درصد آب مورد نیاز روستاییان را فراهم می کند.وجود این منابع آبی باعث شده تا کشاورزی در این روستا از رونق خوبی برخودار باشد.

روستای چاهکل روستایی زیبا در ضلع جنوبی درگز با آب و هوایی معتدل و محصول کشاورزی نارنگی می باشد .

شغل دامداری در چاهکل از رونق خوبی برخوردار است و خانوده ها بخشی از درآمد خود را از محصولات لبنی و پروتئینی تامین می کنند.

نارنگی چاهکل از بهترین نارنگی در سالهای اخیر در منطقه سیاهو شناخته شده و روانه بازار تهران و سایر شهرستانها گردید.

آغر قارچ ریشه ای زیرزمینی که این روزها نامش بر سر زبانهاست و از ارزش غذایی بالایی برخوردار است در چاهکل هم می روید و در بهترین سالهای بارشی باران مقادیر زیادی از آغر در چاهکل برداشت می شود.

کُنار چاهکل هم از طعمها و رنگها و اندازه های مختلفی برخوردار است و بسیاری از گردشگران و اهالی منطقه سیاهو و سایر شهرستانهای هرمزگان سیزده نوروز خود را برای هم گذراندن در طبیعت بکر چاهکل و هم خوردن کُنار چاهکل انتخاب می کنند.

اهالی چاهکل مردمانی ساده و مهمان نواز هستند و با توجه مشکلات آموزشی و نبود امکانات جهت تحصیل فرزندانشان مجبور به مهاجرت به شهرها شده اند و بسیاری از جوانان چاهکلی در بندرعباس و سایر شهرهای استان هرمزگان دارای مدارک عالیه و پست های مدیریتی می باشند.

 

 

روستای چاهکل

روستای چاهکل

جهت رزرو هتل و تور قشم می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۶۵۴۱۹۴ و ۰۵۱۳۸۶۵۴۱۹۵ یا ۰۹۳۵۸۶۹۷۵۷۵ تماس بگیرید

درباره ی نگین سفر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *